Zgromadzenie Sióstr
Franciszkanek Misjonarek Maryi
Prowincja Europy Środkowej i Wschodniej

W "Tygodniu modlitw o powołania" zapraszamy Cię do zatrzymania się. Bądź z nami :) 21 -27 kwietnia 2024
Szukasz czegoś na temat powołania, rozeznawania - wiele filmików dostępnych na naszym kanale YouTube FMM Duszpasterstwo Młodych i Powołań
@fmmduszpastertwomlodych

Ks. Jan Twardowski o powołaniu:

 

Papież Franciszek o powołaniu w Adhortacji apostolskiej "Gaudete et exultate":

 

Modlitwa o odwagę w odpowiedzi na powołanie dla ludzi młodych:

W odcinku tym siostra Anita Kowalczyk FMM opowiada o swojej pracy w przedszkolu dla dzieci, do którego dojeżdża autem przez pole....zgadnij czego?
Jak wygląda jej codzienna misja?
Co robi?

s. Anita Kowalczyk FMM o nauce języka arabskiego w Egipcie

Siostra Anita Kowalczyk FMM jest misjonarką w Egipcie od 2012 roku.

 W odcinku tym usłyszysz barwne opowiadanie o radościach i trudach nauki języka arabskiego. Jak widać ten trudny język i warunki nauki nie zniechęciły jej, choć miała z nim przygody. Ma się w nim coraz lepiej i pracuje z wielkim zaangażowaniem. W kolejnych odcinkach siostra Anita opowie o swojej pracy, doświadczeniu misji, Kościoła.

Co na misjach naznaczyło siostrę Janinę? - między innymi o tym w filmiku :)

Siostra Janina Jenda FMM, której misja rozciąga się na 3 afrykańskie kraje: RPA, Algierię i Etiopię, dzieli się swoim doświadczeniem pierwszej misji - właśnie w Etiopii. Dzieli się tym, co było wyzwaniem na misji, trudem, ale także pięknem misji, bogactwem.

Siostra Janina Jenda FMM, która jako misjonarka pracowała w 3 afrykańskich krajach: RPA, Algierii i Etiopii, dzieli się swoim 25-letnim doświadczeniem misji. W odcinku usłyszysz: o pracy siostry Janiny jako pielęgniarka i położna:)

s. Maria Pakuła FMM z Korei Południowej

W odcinku 14: Polacy a Koreańczycy. Czy wiesz co wyróżnia Koreańczyków? Czym nas mogą zaskoczyć? Jak funkcjonują ich urzędy, placówki zdrowia, w jaki sposób podchodzą do ludzi? O tym dowiesz się w tym odcinku. Posłuchaj, zobacz. Zaskakujące i ciekawe treści. Zapraszamy na ostatni z wywiadów o Korei. W playliście "Świat oczami Misjonarki" znajdziesz wcześniejsze, a także inne, ubogacające dzielenia misjonarek. Chcesz poznać świat misji, dowiedzieć się o różnych krajach? Zapraszamy do oglądania krótkich wywiadów z Siostrami FMM.

s. Maria Pakuła FMM z Korei Południowej

W odcinku 13: Czym Koreańczycy zaskoczyli siostrę Polkę i czym Polska zszokowała Koreańczyków. O "kompleksie religijnym" słów kilka... Posłuchaj, zobacz. Zaskakujące i ciekawe treści. Chcesz poznać świat misji, dowiedzieć się o różnych krajach? Zapraszamy do oglądania krótkich wywiadów z Siostrami FMM, W TYGODNIU MISYJNYM przemierzałyśmy wszystkie kontynenty, Zapraszamy by razem z nami poznawać misyjne ciekawostki. Wszystko w playliście "Świat oczami Misjonarki". Pomóż nam szerzyć dobro- wystarczy kilka kliknięć- polub nas, udostępnij, zasubskrybuj kanał :) Dziękujemy!

s. Maria Pakuła FMM z Korei Południowej

W odcinku 12: O pracy sióstr FMM na koreańskiej ziemi: /stołówka dla bezdomnych, przychodnia, ośrodki dla multikulturowych rodzin, więzienie, domy dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży, praca z młodymi którzy uciekli z domu, z dziećmi, kobietami, także tymi którzy popadają w prostytucję, praca przy parafiach, przygotowanie do sakramentów świętych/ Posłuchaj, zobacz. Poszerzaj horyzonty :) Zapraszamy na kolejny z wywiadów o Korei. Wcześniejsze znajdziesz w playliście "Świat oczami Misjonarki". Chcesz poznać świat misji, dowiedzieć się o różnych krajach? Zapraszamy do oglądania krótkich wywiadów z Siostrami FMM, W TYGODNIU MISYJNYM przemierzałyśmy wszystkie kontynenty, Zapraszamy by razem z nami poznawać misyjne ciekawostki. Wszystko we wspomnianej playliście. Pomóż nam szerzyć dobro- wystarczy kilka kliknięć- polub nas, udostępnij, zasubskrybuj kanał :) Dziękujemy!

s. Maria Pakuła FMM z Korei Południowej

Dziś jest wyjątkowa okazja by posłuchać jak Koreańczycy słuchają, czytają, a nawet przepisują Słowo Boże - co jest fenomenem. Ich miłość do Słowa, relacja z nim jest niesamowita. Zobaczcie sami :) W najbliższym czasie ukaże się kilka wywiadów o Korei. Najbliższe i wcześniejsze znajdziesz w playliście "Świat oczami Misjonarki". Chcesz poznać świat misji, dowiedzieć się o różnych krajach? Zapraszamy do oglądania krótkich wywiadów z Siostrami FMM, W TYGODNIU MISYJNYM przemierzałyśmy wszystkie kontynenty, Zapraszamy by razem z nami poznawać misyjne ciekawostki. Wszystko we wspomnianej playliście. Pomóż nam szerzyć dobro- wystarczy kilka kliknięć- polub nas, udostępnij, zasubskrybuj kanał :) Dziękujemy!

s. Maria Pakuła FMM z Korei Południowej

W odcinku 10: Wiara w Korei Południowej, obecność sióstr FMM na koreańskiej ziemi. Czy słyszałaś(eś) o wierze Koreańczyków? Wiesz kto przyniósł wiarę do Korei? - wcale nie misjonarze zagraniczni.... W filmiku dowiesz się jak to było z początkami Kościoła na tej ziemi. Wiara Koreańczyków daje do myślenia. Niejednemu z nas może być daleko do ich gorliwości, świadectwa. Jak przeżywają życie wiarą, bycie matką/ojcem chrzestnym? Posłuchaj, zobacz. Zaskakujące i ciekawe treści. W najbliższym czasie ukaże się kilka wywiadów o Korei. Te i wcześniejsze znajdziesz w playliście "Świat oczami Misjonarki". Chcesz poznać świat misji, dowiedzieć się o różnych krajach? Zapraszamy do oglądania krótkich wywiadów z Siostrami FMM, W TYGODNIU MISYJNYM przemierzałyśmy wszystkie kontynenty, Zapraszamy by razem z nami poznawać misyjne ciekawostki. Wszystko we wspomnianej playliście. Pomóż nam szerzyć dobro- wystarczy kilka kliknięć- polub nas, udostępnij, zasubskrybuj kanał :) Dziękujemy!

S. Grażyna Grabowska FMM z Senegalu

Zapraszamy do oglądania krótkich wywiadów z Siostrami FMM.

S. Barbara Haraś FMM z Algierii, Libii i Tunezji

Chcesz poznać świat misji, dowiedzieć się o różnych krajach? Zapraszamy do oglądania krótkich wywiadów z Siostrami FMM. Za tydzień kolejny wywiad, a wcześniejsze znajdziesz w playliście "Świat oczami Misjonarki".

Siostra Ewa Bijoś FMM z Senegalu i Mauretani

Witaj! W najbliższą niedzielę, 25 kwietnia rozpoczynamy Tydzień Powołaniowy.
W zwiazku z nim mamy dla CIEBIE propozycję spędzenia tego tygodnia razem z nami!
ZAPRASZAMY!

 

Zapraszamy na "Życie duchowe oczami nurka".

Co czwartek publikujemy parominutowy materiał dla wszystkich młodych i starszych, którzy nie chcą zostawać na powierzchni, ale wypływać na głębię relacji z Bogiem.

 

 Aby nie przegapić żadnego odcinka, zajrzyj i subskrybuj nasz kanał:
 FMM Duszpasterstwo młodych i powołań.