Zgromadzenie Sióstr
Franciszkanek Misjonarek Maryi
Prowincja Europy Środkowej i Wschodniej

W dniach 26-.6.2018-30.06.2018 na Świętej Górze w Gostyniu miało miejsce spotkanie młodzieży z diecezji poznańskiej oraz młodzieży z parafii filipińskich na PARADISO 2018.

Z naszej parafii z Radomia była delegacja 10 osobowej młodzieży wraz z ks. Karolem Warchołem OCr oraz s. Beatą Karwowską, fmm i s. Ewą Kukiełką, fmm. Program intensywny rozpoczynał się o godz. 8.30 modlitwą jutrzni a po śniadaniu konferencja z zaproszonym księdzem biskupem oraz świadectwo gościa.

Po obiedzie czas na rozwój osobisty w wybranych spośród 34 warsztatów tematycznych (od gier planszowych, przez kulinarne, ziołolecznictwo, kosmetyczne, sportowe, taneczne, fotograficzne, komputerowe, plastyczne). Po 2 godzinnych warsztatach czas na spotkanie biblijne w grupach. W tym roku organizatorom zależało, aby jak najwięcej sióstr zakonnych mogło poprowadzić spotkania biblijne. Była to okazja również do porozmawiania o powołaniu, rozeznawania powołania do życia konsekrowanego. Następnie po kolacji Eucharystia i wieczór koncertowy lub uwielbienia. Hitem okazało się nocne "PARA-DISCO" podczas którego to siostry zakonne i klerycy prowadzili tańce integracyjne. Trzeciego dnia siostry zatańczyły dla uczestników 2 piosenki, które aktualnie podbijają yt i fb:  https://www.youtube.com/watch?v=Eu-Mqt4vmRg  (od 3 min. coraz więcej wrażeń)

Młodzież tak pisze:

Pojechałam na "Paradiso" i kompletnie nie wiedziałam czego się spodziewać. Przyznam szczerze, że na początku trochę obawiałam tego, co mnie tam spotka. Ale jak się okazało zupełnie niepotrzebnie. Świetni ludzie, świetny plan, świetna atmosfera. "Paradiso" to naprawdę najlepsze wydarzenie roku!
Zuzanna S.kl.2 LO, KLO Radom

W ostatnim tygodniu czerwca uczestniczyłam w pięciodniowym spotkaniu młodych "Paradiso" w Gostyniu. Był to dla mnie wyjątkowy czas. Organizatorzy zaprosili kilku gości, których obecność ubogacała spotkanie. Świadectwa które słyszeliśmy świetnie trafiały do młodych. Każdego dnia był czas na modlitwę, refleksje, rozmowy ale też mieliśmy dużo czasu na rozwijanie relacji i własnych zainteresowań. Umożliwiły nam to warsztaty, które sami wybieraliśmy. Ja razem z moimi przyjaciółkami uczestniczyłyśmy w warsztatach tanecznych. Spaliśmy w namiotach, co dla niektórych było dodatkową atrakcją. Uczestnicząc w Paradiso można nawiązać nowe przyjaźnie, rozwinąć lub odkryć talenty, a przede wszystkim pogłębić wiarę. Jest to dopiero druga edycja spotkania i mam nadzieję, że za rok również będę mogła brać w nim udział.
Klaudia G. kl. 2 LO, KLO Radom

s. Ewa Kukiełka, Radom