Zgromadzenie Sióstr
Franciszkanek Misjonarek Maryi
Prowincja Europy Środkowej i Wschodniej

Dnia 8 stycznia 2021 r nasza wspólnota fmm w Celje w Słowenii obchodziła swoje dziesięciolecie. Ze względu na epidemię tradycyjne świętowanie nie mogło mieć miejsca, dlatego wybrałyśmy inny sposób. Poprosiłyśmy parafian i braci kapucynów o nagranie krótkich filmików o nas. W ten sposób powstał kilkuminutowy film, który możecie obejrzeć (link poniżej). Oczywiście na mszy świętej, przy której byli obecni nasi przyjaciele i dobrodzieje dziękowałyśmy Bogu i wszystkim tym, którzy towarzyszyli nam w ciągu ostatnich 10 lat. Na te okazję przygotowałyśmy także kolaż zdjęcia, które rozdałyśmy zebranym. Agapa była możliwa jedynie w wąskim gronie naszych braci kapucynów. Ale co się odwlecze to nie uciecze, dlatego świętowanie przy stole z parafianami jeszcze przed nami.

 

Dziękujemy wszystkim siostrom, które w jakikolwiek sposób wspierały naszą wspólnotę w tym czasie. Z wdzięcznością połączone w modlitwie.

Siostry fmm z Celje